≫

Propast Bajerna se nastavlja, gol im dao i bivši igrač Partizana: Hoće li Tuhel konačno dobiti otkaz?

M. M.

Asano načeo "ranjenog" šampiona koji ej doživeo novi poraz

• 2
Takuma Asano Foto: AP/Tanjug

Nekadašnji fudbaler Partizana Takuma Asano postigao je u nedelju popodne pogodak za svoj Bohum u pobedi protiv Bajerna iz Minhena rezultatom 3:2 (2:1)!

Bohum je na poluvremenu imao vođstvo od 2:1, iako su gubili od 14. minuta, da bi u međuvremenu preokrenuli protiv aktuelnog šampiona koji očigledno "ne zna gde udara" u poslednje vreme.

Najpre je Asano u u 31. minutu sjajno pobegao po desnoj strani i rutinski savladao Manuela Nojera posle jedne polukontre, da bi Kevne Šloterbek u 44. još jednom dotukao Bavarce.

Da je Bajern u velikoj krizi, koja se jasno videla i tokom derbija protiv Leverkuzena i u LŠ protiv Lacija, pokazalo se i u nastavku meča protiv Bohuma.

Dajo Upamekano je u 78. minutu dobio crveni karton, drugi put uzastopno posle Lacija, a Štoger je iz penala povisio na 3:1. Ipak, do kraja je Hari kejn u 85. samo smanjio rezultat.

Posle ovakvog rezultata, ne bi bilo iznenađenje da Tomas Tuhel dobije otkaz. Pogotovo što se Žoze Murinjo pominje kao naslednik. Podsetimo, lider Bajer sada ima osam bodova više od aktuelnog prvaka.