Očajno veče za Srbe u Ligi konferencija: Ispali Dejan Stanković, Borjan i Pankov

D. U.

Nije bio ovo dan za bivšeg trenera i fudbalere Zvezde

• 2
Dejan Stanković Foto: AP/Tanjug

Loše veče za srpske fudbalere viđeno je u Ligi konferencija, pošto su u šesnaestini finala ispali Dejan Stanković, Milan Borjan i Radovan Pankov.

Ferencvaroš, koji sa klupe predvodi Dejan Stanković, poražen je od Olimpijakosa na svom terenu u Budimpešti sa 1:0, a isti rezultat je bio za tim iz Pireja i u Atini.

El Kabi je sa penala u 45. minutu postigao gol i rešio sve dileme oko prolaska dalje.

Milan Borjan se vratio na gol Slovana iz Bratislave posle povrede, ali ni on nije pomogao slovačkom timu da izbegne poraz od Šturma od 1:0. Gol odluke dao je Biret u 52. minutu, nakon greške odbrane Slovana, koja je ostavila Borjana na vetrometini i on nije mogao ništa u situaciji 1 na 1.

Loše veče srpskih predstavnika upotpunila je Legija, čiji su navijači imali spektakl pred početak meča, ali ni to nije pomoglo Radovanu Pankovu, koji je odigrao svih 90 minuta, ali je Molde slavio sa 3:0 i tako ukupnim rezultatom 6:2 obezbedio osminu finala.

Pankov je napravio i kiks pre prvog gola kada je loše procenio loptu i omogućio Moldeu opasan napad, iz kojeg se izrodio gol za 1:0.

Kasnije se potop nastavio i Molde je do kraja ubedljivo slavio i obezbedio plasman dalje.

Plasman dalje obezbedio je i Union, koji je slavio na gostovanju Ajntrahtu iz Frankfurta sa 2:1.