Tri nule na startu proleća u Prvoj ligi Srbije: Kolubara jedina raspoložena, minimalac Jedinstva na Ubu

S. T.

Vrlo neefikasno kolo u drugom rangu takmičenja u Srbiji

• 0
FK Kolubara Lazarevac Foto: Youtube / Prva liga Srbije / Printscreen

Vratila se Prva liga Srbije na mala vrata, ali napadači su očigledno ostali na odmoru. Samo pet golova na pet utakmica, a sve pogotke programa u subotu postigla su samo dva tima. Ostali su ostali na "krompiru".

Tako smo videli rezultat 0:0 na semaforu na utakmicama Metalac - Smederevo, Dubočica - Tekstilac Odžaci i Mačva Vršac, dok je minimalnu pobedu ostvarilo Jedinstvo sa Uba protiv Radničkog iz Sremske Mitrovice - 1:0.

Jedini gol na meču bio je delo mladog Danila Miladinovića u 65. minutu utakmice, što je bilo dovoljno da Jedinstvo skoči na peto mesto na tabeli sa 33 osvojena boda.

Najraspoloženija je danas bila Kolubara koja je na gostujućem terenu na Novom Beogradu demolirala Radnički sa 0:4.

Vodeći gol bio je delo Mileta Savkovića u devetom minutu, a prednost je povisio Furtula samo sedam minuta kasnije iz kornera. U drugom poluvremenu se na sceni pojavio Braunović sa još jednim golom u 54. minutu, da bi konačan rezultat postavio Đorđević u 89. minutu susreta.

Kolubara je sa tri nova boda dospela u plej-of zonu.