PSV nemilosrdan prema Cvoleu: "Filipsovci" postigli čak sedam golova

L. I.

Još jedna ubedljiva partija...

• 0
FK PSV Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri PSV deklasirali su na gostujućem terenu ekipu Cvolea rezultatom 7:1, u okviru 23. kola holandskog prvenstva.

Izabranici Petera Boša su od samog starta krenuli silovito, a mreža se prvi put zatresla u 20. minutu. Ipak, tada je pogodak Babadija poništen zbog ofsajda, da bi rivala načeo Bakajoko na asistenciju Desta u 29. minutu.

Samo tri minuta kasnije "filipsovci" su preko De Jonga duplirali prednost, bio je to 15. ovosezonski pogodak robusnog centarfora.

Domaći sastav je do isteka poluvremena uspeo da preko Rejdersa smanji rezultat, ali je u nastavku doživeo pravu katastrofu.

De Jong i Bakajoko su pogađali i u drugom poluvremenu, a golove  za PSV postigli su još i  je još i Lam u 73. minutu, kada je pogodio sopstvenu mrežu, te Pepi u nadoknadi susreta.

Nakon ovog trijumfa PSV se učvrstio na prvom mestu na tabeli u Erediviziji sa 65 bodova, dok je Cvole na 11. poziciji sa 27.