Inter šampionski prošao kroz Leće: Niko nema rešenje za Nerazure, dominantno krstare ka novom Skudetu

S. T.

Četiri gola Intera na nezgodnom gostovanju

• 0
Lautaro Martinez Foto: Tanjug.rs

Moćni Inter gazi ka Skudetu i izgleda da ga niko i ništa ne može u tome zaustaviti! Nerazuri su "preslišali" Leće u 26. kolu Serije A na gostovanju, postigli četiri gola i pobegli na devet poena ispred Juventusa uz meč manje - 0:4 (0:1).

Već u 15. minutu je Lautaro Martinez kaznio domaćina posle dobrog pasa Aslanija, da bi već početkom drugog poluvremena usledio i totalni potop domaćina.

Prvo je Fratezi u 54. minutu uspeo da duplira prednost gosta, da bi samo dva minuta kasnije Martinez postigao i treći gol za Inter.

Konačan rezultat postavio je Stefan de Fraj, koji je u 68. minutu dočekao loptu iz kornera, koju je uputio Dimarko i glavom je prosledio pored leve stative.

Inter sada krstari na prvom mestu sa 66 bodova iz 25 utakmica, ovo mu je bila ukupno sedma pobeda u nizu u Seriji A, a sa svim drugim takmičenjima, Nerazuri su vezali 10 trijumfa.

Leće sa druge strane ima 24 boda na 14. mestu.