Hoće li Evropa ponovo u Lučane? Mladost sa dva gola u drugom delu preskla krila Zmajevima sa Voždovca

S. T.

Novi trijumf Lučanaca ove večeri

• 1
FK Mladost Lučani Foto: MN Press / Ivica Veselinov

Fudbaleri Mladosti iz Lučana ostvarili su svoju drugu prolećnu pobedu u Superligi Srbije, pošto su na svom terenu danas golovima u drugom poluvremenu uspeli da savladaju tim Voždovca - 2:0 (0:0).

Time su dodatno podgrejali svoje nade da bi mogli da vrate Evropu u Lučane nakon nekoliko godina, odnosno da nastupe u kvalifikacijama.

Posle ovog meča, Mladost se popela na visoko šesto mesto na tabeli sa 32 osvojena boda, koliko ima i petoplasirani Radnički 1923. Ujedno su ovim trijumfom preskočili Novi Pazar i Vojvodinu.

Mnogo je olakšan posao Mladosti nakon isključenja Flemingsa u 51. minutu meča od strane sudije Mitića. Posle toga, Lučanci su krenuli u napad i to im se isplatilo.

Prvo je pogodak postigao Silue u 66. minutu, a potom se upisao u strelce i Veličković u 82. minutu igre.

Voždovac je sada prvi ispod crte za plej-of na devetom mestu sa 28 bodova.