Šteta! Srbija izgubila od Islanda i ostala bez plasmana u A diviziju

L. I.

Naša selekcija imala prednost posle prvog dela...

• 1
Ženska fudbalska reprezentacija Srbije  žene fudbal Srbija - Island Foto: Marko Metlas / imago sportfotodienst / Profimedia

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije poražena je rezultatom 2:1 od selekcije Islanda, te je ostala bez plasmana u A diviziju Lige nacija. Podsećanja radi, prvi meč ova dva rivala odigran je u Staroj Pazovi, a ta utakmica je završena rezultatom 1:1.

Naša selekcija je bolje otvorila meč u Rejkjaviku i uspela da prva povede. Igrao se šesti minut kada je mrežu domaćina pogodila Alegra Poljak.

Ipak, u nastavku je naša reprezentacija dopustila rivalu da postigne dva pogotka i izbori plasman u viši rang.

Prvo je mrežu Srbije u 74. minutu pogodila Johansdotir, da bi konačan rezultat postavila Nilsdotir u 86. minutu.