Bajern sve dalje od titule: Bavarcima samo bod na gostovanju Frajburgu

L. I.

Leverkuzen sada ima sedam bodova više, ali i utakmicu manje

• 1
FK Bajern Foto: Tanjug.rs/AP

Fudbaleri Bajerna i Frajburga odigrali su meč bez pobednika u okviru 24. kola Bundeslige, a on je završen rezultatom 2:2. Izabranici Tomasa Tuhela su se nakon ovog remija dodatno udaljili od "Salatare" i ukoliko Leverkuzen trijumfuje, imaće deset bodova zaostatka.

Domaći sastav je mnogo bolje otvorio meč i uspeo da šokira Bavarce već u 12. minutu, a u strelce se upisao Ginter na asistenciju Hoflera.

Bavarci su zaigrali ofanzivnije, stvorili nekoliko prilika, da bi u 35. minutu Til lepim pogotkom doneo izjednačenje svom timu.

U drugom delu igre gosti su sve više pritiskali, a Musijala je u 75. minutu pogodio za potpuni preokret Bajerna. Ipak, Frajburg je na tri minuta pre kraja preko Holera uspeo da dođe do izjednačenja i osvoji veliki bod.

Nakon ovog kola Bajern zauzima drugu poziciju sa 54 bodova, dok je Frajburg na devetoj poziciji sa 30 bodova na svom kontu.