Filipsovci ostali neporaženi: PSV i Fejenord podelili bodove u derbiju kola holandskog prvenstva

L. I.

Vrlo efikasan meč

• 0
FK PSV Foto: Tanjug.rs/AP

Fudbaleri PSV-a i Fejenorda odigrali su nerešeno 2:2, u okviru 24. kola Eredivizije. Nakon ovog susreta klub iz Ajndhovena je ostao jedini neporaženi tim u ligi, te je tako zadržao 10 bodova prednosti u odnosu na Fejenord.

Prvi si do vođstva došli domaći u 4. minutu preko Tilmana, koji je uspeo da materijalizuje asistenciju de Jonga. Nedugo zatim, tačnije u 22. minutu Minteh je timu iz Roterdama doneo izjednačenje, a ovaj rezultat bio je aktivan i na poluvremenu.

Posle 15 minuta igre u drugom delu Himenez je pogodio za potpuni preokret Fejenorda, da bi Til u 71. minutu takođe na asistenciju de Jonga postavio konačan rezultat.

Nakon ovog susreta PSV na svom kontu ima 66 bodova, dok je Fejenord na drugoj poziciji sa 56.