Bolonja "okrenula" Atalantu: "Iz keca u dvojku" u Bergamu, crveno-plavi sanjaju Ligu šampiona

S. J.

• 0
FK Bolonja Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Bolonje savladali su ekipu Atalante sa 2:1, u okviru 27. kola italijanske Serije A.

Bolje je Atalanta otvorila meč, i došla do prednosti u 28. minutu preko Lukmana, ali je u nastavku viđen potpuni preokret.

Pojačali su ritam gosti u drugom poluvremenu, i za svega četiri minuta uspeli da dođu do potpunog preokreta i vođstva.

Igrao se 57. minut, kada je Zirkze uspešno realizovao penal, da bi u 61. minutu pogodio i Ferguson, i tako pstavio konačan rezultat.

Bolonja je ovim trijumfom došla do 51 osvojenog boda, i nalazi se na četvrtoj poziciji, koja vodi u grupnu fazu Lige šampiona.

Sa druge strane, Atalanta je na šestom mestu sa 46 bodova.