Inter korača ka Skudetu: Neroazuri preskočili i Đenovu

L. I.

Posebno se istakao Aleksis Sančez

• 0
FK Inter, Aleksis Sančez Foto: Tanjug.rs/AP

Fudbaleri Intera savladali su Đenovu rezultatom 2:1, u okviru 27. kola italijanske Serije A.

Izabranici Simonea Inzagija su dobro ušli u meč, stvorili par prilika, da bi u 30. minutu preko Aslanija stigli do vođstva. Golu je prethodila asistencija Aleksisa Sančeza, da bi samo osam minuta kasnije pomenuti fudbaler udvostručio prednost svog tima pogotkom iz penala, nakon intervencije iz VAR sobe.

Ovaj rezultat bio je aktivan i na poluvremenu, a gosti posle devet minuta igre u nastavku preko Vaskeza uspeli da smanje rezultat.

Đenovljani u 66. minutu uspevaju da postignu još jedan gol preko Vitinje, ali je on poništen zbog ofsajda.

Nakon ovog trijumfa izabranici Simonea Inzagija imaju 72 boda i suvereno drže prvu poziciju u Seriji A.

Sa druge strane, Đenova je posle ovog poraza ostala na 12. mestu na tabeli sa 33 boda.