≫

Sporting se branio i odbranio protiv Atalante: Italijani kući ipak nose povoljan rezultat

S. I.

Sjajan meč, ali preciznost niti jednima nije bila jača strana.

• 0
FK Sporting Lisabon Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Sprotinga i Atalante otvorili su osminu finala Lige Evrope utakmicom bez pobednika na stadionu "Žoze Alvalade" - 1:1.

Samo na početku meča smo gledali ravnopravnu borbu i raspoložene "lavove" koji su golom Paulinja u 17. minutu probili led ekipe iz Bergama.

Franko Izrael je na golu domaćina briljirao u prvom poluvremenu, pošto je do pauze skidao šanse Skamaki i De Ronu, međutim kapitulirao je u 39. minutu. Pre toga videli smo i dva puta pogođen sam okvir gola.

FK Sporting Lisabon - FK Atalanta Foto: Tanjug / AP

Dočekao je upravo Đanluka Skamaka grešku defanzive i pogodio za izjednačenje, a onda je u nastavku usledila revija promašaja. Niti jedan tim nije uspevao da pogodi pravo mesto, Ademola Lukman je čak zatresao i stativu, a pogodak El Bilala Turea je poništen zbog ofsajda.

Revanš meč na programu je za osam dana u Bergamu.