Makabi "razmontirao" Olimpijakos u Atini, duel dva bivša prvaka Evrope završen bez golova, uz dva isključenja

L. I.

Zanimljivo veče u Ligi konferencija

• 0
Makabi Tel Aviv Foto: Tanjug.rs/AP

U terminu od 18.45 odigrana su još četiri meča u okviru osmine finala finala Lige konferencija. Ubedljive pobede izvojevali su fudbaleri Makabija iz Tel Aviva i Lila, Molde je u nadoknadi došao do trijumfa protiv Klub Briža, dok je susret između Ajaksa i Aston Vile, završen nerešenim rezultatom.

Izraelski Makabi je već jednom nogom u četvrtfinalu pomenutog takmičenja, jer je bio silovit na gostovanju Olimpijakosu i slavio sa 4:1.

Tim iz Tel Aviva je posle samo devet minuta igre golovima Zahavija i Šahara vodio sa 2:0, da bi El Kabi u 12. minutu vratio domaćinu kakvu-takvu nadu.

Ipak, Zahavi je svojim novim golom u 30. minutu najavio ubedljivu pobedu svog tima, da bi u nastavku Perec postavio konačan rezultat.

Duel dva bivša prvaka Evrope, završen je rezultatom 0:0, uz po jedno isključenje na obe strane. Prvo je fudbaler gostujuće ekipe Konsa dobio drugi žuti karton, da bi samo dva minuta kasnije drugu javnu opomenu u dresu "kopljanika" zaradio i Gojer.

Što se pomenute utakmice tiče, Ajaks je bio bliži pobedi, a velike prilike propustili su Brobi i Tejlor.

U ostalim susretima Molde je u finišu došao do pobede od 2:1 protvi Klub Briža, dok je Lil sa ubedljivih 3:0 slavio na gostovanju Šturmu.