Dinamo nastavio da živi evropsku bajku: Zagrepčani "zgazili" PAOK i napravili korak ka četvrtfinalu LK

L. I.

Velika pobeda "modrih"

• 3
Bruno Petković Foto: Tanjug,rs/AP

Odigrana su još četiri meča u okviru osmine finala Lige konferencija. Pobede su zabeležili Dinamo Zagreb Fenerbahče i Fiorentina, dok je duel između Serveta i Plzena završen nerešenim rezultatom.

Zagrepčani su nastavili svoju evropsku bajku, pošto su na domaćem terenu savladali PAOK rezultatom 2:0. Posle Betisa, sa kojim su takođe imali neslavni rekord, uzeli su skalp i grčkoj ekipi.

Modre je do trijumfa vodio fenomenalni Bruno Petković koji je postigao oba pogotka, a mrežu rivala je pogađao u 37. i 71. minutu susreta.

U timu PAOK-a našao se i Andrija Živković, a teren je napustio u 83. minutu i nije imao zapaženiji učinak.

Vrednu pobedu ostvario je Fenerbahče. Turski klub je kao gost savladao Rojal Union rezultatom 3:0 i praktično se plasirao u četvrtfinale. Belgijski internacionalac Miši Batšuaj doveo je Fenerbahče u vođstvo u 20. minutu, na 2:0 povisio je Ostervold, da bi pobedu turskog tima potvrdio srpski fudbaler Dušan Tadić pogotkom iz penala u četvrtom minutu nadoknade.

Fudbaleri Fiorentine su u efikasnom meču došli do pobede protiv Makabija iz Haife. Viola je slavila sa 4:3, a pobednički gol postigao je Barak u petom minutu nadoknade. U sastavu italijanskog tima našao se Nikola Milenković koji je odigrao čitav meč, a u 87. minutu zaradio je i javnu opomenu