Sa utakmicom više su na prvoj poziciji, čeka se ishod ostalih mečeva

• 1
FK Arsenal Foto: Tanjug / AP

Premijer liga je u 28. kolu pružila veliki broj mečeva, a subota je bila ispunjena zanimljivim sadržajem gde se ističe između Mančester junajtedaEvertona.

Crveni đavoli poveli su već u 12. minutu golom Bruna Fernandeša, da bi postavili konačan rezultat u 36. minutu preko Markusa Rašforda. Oba puta su postignuta sa bele tačke.

Everton je pokušao da dođe do preokreta, ali nisu uspeli da postignu, Junajted je bio dominantan kroz ceo meč.

Tim iz Mančestera trenutno je na šestom mestu na tabeli sa 47 bodova, dok je Everton 16. sa 25 bodova.

Arsenal je uspeo da preskoči Liverpul na vrhu tabele u bliskoj trci za prvo mesto pobedom protiv Brentforda rezultatom 2:1.

Rajs je doneo prednost ekipi Arsenala u 19. minutu utakmice, da bi izjednačenje usledilo u 45. minutu golom Visa.

Konačni rezultat za delirijum na stadionu postavio je Harvec u 86. minutu utakmice na asistenciju Vajta.

Sada je Arsenal prvi sa 64 bodova, jednim bodom više od Liverpula, odnosno dva više od Sitija. Brentford je 15. sa 26 poena.