Vreme čitanja: oko 2 min.

Pet stvari koje niste videli u derbiju: Grobari spalili transparent Delija, pljuvanje i frka sa sudijom...

E. S.

• 28
Pet situacija koje niste videli na derbiju Printskrin: Telegraf, TV Arena

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana remizirali su sa 2:2 u 172. večitom derbiju, koji je odigran na stadionu "Rajko Mitić".

Konačno smo imali priliku da gledamo sadržajan i zanimljiv derbi, a i navijači oba tima potrudili su se da ispune tribine i naprave ambijent za pamćenje.

Većinu stvari, imali ste priliku da vidite i tokom TV prenosa, a mi vam donosimo pet stvari koje niste videli tokom derbija.

Marković pljunuo u pravcu sudije

Povela je Zvezda u 44. minutu kada je pogodio Uroš Spajić pogodio mrežu crno-belih posle gužve u kaznenom prostoru.

Gledala se ta situacija i u VAR sobi, a nakon provere, kada je sudija pokazao da gol važi, viđen je jedan detalj, a glavni akter je bio kapiten Partizana, Svetozar Marković.

Naime, u momentu kada je arbitar pokazao da gol važi, Marković je krenuo ka njemu, a potom pljunuo u njegovom pravcu, što su uhvatile i kamere.

Grobari spalili otet transparent Delija

Tokom drugog poluvremena, jedan detalj posebno je privukao pažnju svima na stadionu, a odvio se na južnoj tribini.

Naime, najvatrenije pristalice Partizana, pohvalile su se otetim transparentima navijača Zvezde.

Na jednom od njih, velikim slovima je pisalo "Leskovčani", a nakon isticanja, oni su zapaljeni na ogradi južne tribine.

"Frka" Duljaja i ljudi kod klupe Zvezde

Pred kraj drugog poluvremena, viđena je i jedna situacija kod klupa oba tima, koja je zbunila mnoge.

Naime, na prvu, činilo se da se trener Partizana, Igor Duljaj našao u raspravi sa nekim sa klupe Zvezde, ali je on potom nakon meča otkrio šta se zapravo desilo.

- Nije, nije... Niko sa klupe Crvene zvezde, to su opet i kolege, to je bio gospodin koji je spiker ili šta već. Niko ništa nije ružno rekao sa klupe Zvezde, pozdravili smo se svi posle utakmice, čestitali smo na dobroj utakmici i svi smo došli do zaključka, da je današnji derbi bio dobar i da je publika imala šta da vidi - rekao je Duljaj.

"Haos" na kraju meča i "opkoljavanje" sudije

Određene čarke su viđene i nakon što je arbitar Pavle Ilić odsvirao kraj meča.

Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka, fudbaleri crno-belih su "opkolili" sudiju, i bilo je vidljivo da imaju svašta da mu kažu.

Neki od njih regovali su i malo burnije, tu su dobili i žute kartone. Kako je to izgledalo, možete videti ispod.

Delije "zapalile" severnu tribinu

Treba pohvaliti i navijače oba kluba, koji su se potrudili da derbi zaista bude ono što bi trebalo.

Bilo je prozivki na obe strane, parola, oduzetih trofeja, ali i nekoliko velikih pirotehničkih performansa.

Tako su Zvezdini navijači sredinom drugog poluvremena u jednom momentu "zapalili" čitavu tribinu.

Bilo je tu na stotine baklji, vatrometa i dimova, a to možete videti ispod.