PLS: Mačva konačno pobedila, Savković evroglom i Pejović "odbitkom" potpili Metalac u Šapcu

S. L.

Sigurna pobeda Provincijskog Urugvaja na njihovom terenu

• 0
FK Mačva, Prva liga srbije Foto: FK Mačva

Fudbaleri Mačve iz Šapca su na svom terenu uspeli da slave protiv Metalca sa 2:0, čime su prekinuli seriju neuspeha i konačno su došli do prvog trijumfa ovog proleća.

Šapčani su na svom stadionu dočekali Metalac koji se nalazi ispod njih na tabeli, te su zbog toga bili i mini-favorit, što su opravdali na veoma ubedljiv način i sa laka dva gola su došli do trijumfa nakon tri neuspeha.

Prvo poluvreme je završeno bez golova, ali i bez većih prilika, dok su jedina dva gola došla sredinom drugog dela igre.

Prvo je Uroš Savković sjajnim udarcem sa nekih 20-ak metara savladao golmana Metalca, tako je doneo vođstvo, igrao se 61. minut. Čekala je Mačva tek 10 minuta na novi gol, a on je bio delo napadača Luke Pejovića.

Strpljivo je sačekao Pejović, pratio je igru, lopta mu je došla na nogu i on je postigao gol za 2:0.

U sledećem kolu Mačva igra protiv Jedinstva na Ubu, dok će Metalac igrati protiv Slobode iz Užica.