Ludilo! Milovanović je heroj Almerije, bivši fudbaler Partizana dao gol u 95. minutu za bod protiv Sevilje

S. T.

Kakav kraj utakmice u španskoj Primeri!

• 1
Marko Milovanović Foto: Marko Jovanović

Srpski fudbaler i nekadašnji igrač Partizana, Marko Milovanović će utakmicu protiv Sevilje pamtiti čitavog svog života! On je u 95. minutu postigao svoj prvi gol za Almeriju ikada, čime je doneo veliki bod za poslednjeplasirani tim na tabeli španske Primere - 2:2 (1:0).

Možda su svi već uveliko otpisali Almeriju i preselili je u niži rang takmičenja, ali Milovanović se potrudio da domaćim navijačima večeras podari razloga za zadovoljstvo.

On je glavom skrenuo loptu u mrežu iz vrlo teške pozicije. Skočio je visoko i gađao je desnu stativu, a golman Sevilje nije uspeo da odbrani taj udarac.

Prethodno je Embarba u 38. minutu doneo Almeriji prednost u prvom poluvremenu, da bi Sevilja preko Lukebakija u 81. i Okamposa u 86. minutu došla do preokreta.

Inače, Milovanović je u 88. minutu utakmice tek ušao na teren, tako da je za samo sedam minuta ostavio veliki trag.

Almerija posle novog boda ima 10 na poslednjem mestu sa čak 14 manje od sigurne zone, dok je Sevilja na 28, na +6 u odnosu na Kadiz, na 14. mestu.