Sarbriken živi fudbalsku bajku: Trećeligaš posle Bajerna i Ajntrahta srušio još jednog Bundesligaša

S. G.

Kakav meč ...

• 1
FK Sarbriken FK Borusija Menhengladbah FC Saarbrucken and Borussia Monchengladbach Foto: Profimedia/imago sportfotodienst/Sebastian Bach

Nemački trećeligaš, ekipa Sarbrikena, savladala je u četvrtfinalu Kupa Nemačke bundesligaša Menhengladbah sa 2:1.

Sarbriken je pred svojim navijačima na ''Ludvigsparku" odigrao odličan meč. Ipak, gosti su poveli već u osmom minutu golom Robina Haka. Ipak, posle samo tri minuta, domaćin je izjednačio golom Naifija.

Na konačan ishod čekalo se do samog kraja susreta kada je u nadoknadi vremena, Kai Brinker sa petnaestak metara postigao pobedonosni gol za domaće i postavio konačnih 2:1.  Sarbriken se plasirao u polufinale gde će mu rival biti drugoligaška ekipa Kajzerslauterna.

Podsetimo, drugi polufinalni par je Leverkuzen - Fortuna Dizeldorf.