≫

Vreme čitanja: oko 2 min.

Liga šampiona: Oblak heroj Atletika posle penala, Borusija preko PSV-a do četvrtfinala!

S. J.

Dosta zanimljivo je bilo u Madridu, pogotovo u finišu

• 0
Atletiko Madrid, Celsi,  Atletico Chelsea Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Atletika iz Madrida plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, pobedom nad Interom posle boljeg izvođenje jedanaesteraca (3:2 u penal seriji).

Dosta zanimljivo je bilo u Madridu, gde je Inter prvi došao do gola u 33. minutu.

Barela je asistirao za Dimarka, koji je iz samog "srca" kaznenog prostora poslao loptu u mrežu.

Ipak, dva minuta kasnije, usledio je ekspresan odgovor Atletika, i pogodak Antoana Grizmana.

Atletiko - Inter Foto: Tanjug/AP

I baš kada je delovalo da će Inter proći dalje zbog gola prednosti iz prvog meča, viđeno je novo uzbuđenje.

Koke je asistirao, a Memfis Depaj je bio precizan, za vođstvo od 2:1 na meču, i ukupnih 2:2 u dvomeču.

Uspedili su i produžeci, a kako tamo nije bilo pogodaka, prešlo se na penal seriju.

U penal seriji, apsolutni heroj domaćih bio je Jan Oblak, koji je sa dve odbrane vodio svoj tim do četvrtfinala, odbranivši penale Sančezu i Klasenu, dok je Lautaro šutirao visoko preko gola.

Uspeo je i Zomer da odbrani jedan penal, Saulu, ali to nije bilo dovoljno za nadu.

U drugom meču, fudbaleri Borusije iz Dormunda plasirali su se u četvrtfinale pobedom nad PSV-om sa 2:0, a ukupnim rezultatom 3:1.

Žuto-crni su bili u potpunosti bolji u Dortmundu. Povela je Borusija već u trećem minutu, golom Džejdona Sanča.

Primio je Sančo loptu na ivici kaznenog prostora, namestio se i šutirao oštro po zemlji, a lopta je od desne stative završila u mreži, iza leđa Beniteza.

Nisu mogli gosti iz Ajndhorna da se sastave tokom čitavog prvog poluvremena. Pretili su domaći, ali nije se rezultat promenio do odlaska na pauzu.

Borusija - PSV Foto: Tanjug/AP

Značajno se igra "Filipsovaca" popravila u nastavku, pretili su, stvarali šanse, ali nisu uspevali da dođu do pogotka.

Mogao je Dortmund da duplira prednost u 77. minutu, ali je pogodak koji je postigao Filkrug poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Ipak, uspeli su domaći u petom minutu nadoknade, da potvrde, i zapečate prolaz u četvrtfinale, kada je Marko Rojs pogodio i stavio tačku na meč.