Nestvaran preokret Bornmuta! Luton vodio 3:0 na poluvremenu, pa izgubio

S. J.

• 0
Dominik Solanke, FK Bornmut Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Bornmuta savladali su ekipu Lutona sa 4:3, u okviru zaostalog meča 17. kola Premijer lige.

Veliki preokret viđen je na "Vitalitiju", s obzirom na to da su gosti posle 45 minuta imali čak tri gola prednosti.

Čong je doneo prednost Lutonu u devetom minutu, a potom su do kraja poluvremena pogađali i Ogbene i Barkli.

Ipak, nije to bila nemoguća misija za domaće, koji su u nastavku došli do neverovatnog preokreta.

Prvo je u 50. minutu Solanke smanjio na 3:1, da bi 12 minuta kasnije Zabarnji zatresao mrežu, čime je Bornmut prišao na 3:2.

Svega dva minuta nakon toga, Semenjo je izjednačio, a isti igrač pogodio je i u 83. za potpuni delirijum i pobedu svog tima.

Bornmut je ovim trijumfom došao do 35 osvojenih bodova i nalazi se na 13. mestu, dok je Luton ostao na 18. mestu sa 21 bodom.