Milan ubedljiv i u revanšu, Vest Hem najvećom pobedom u Evropi eliminisao Frajburg

L. I.

Efikasno je bilo u revanš susretima Lige Evrope

• 0
AC MIlan Foto: Tanjug.rs/AP

Odigrana su još četiri meča u okviru osmine finala Lige Evrope, a plasman u narednu fazu izborili su Milan, Benfika, Viljareal i Vest Hem.

Fudbaleri Milana bili su ubedljivi i u revanšu, pošto su savladali Slaviju i u Pragu, ovoga puta rezultat je bio 3:1.

"Rosoneri" su od 20. minuta imali igrača više pošto je isklučen Holes, da bi posle 13 minuta igre u nastavku Kristijan Pulišić načeo domaćina. Nakon samo dva minuta Loftus-Čik je duplirao prednost svog tima i već je tada bilo jasno da će italijanski predstavnik nastaviti takmičenje u Ligi Evrope.

Do isteka poluvremena Milan je postigao još jedan gol, a u strelce se upisao i Leao na asistenciju Pulišića. Do kraja susreta Slavija je uspela da zatrese mrežu preko Juraseka koji je bio precizan u 85. minutu.

Ubedljivu pobedu ostvario je i Vest Hem, koji je na domaćem terenu deklasirao nemački Frajburg sa čak 5:0. Izabranici Davida Mojesa su u prvom susretu pretrpeli minimalan poraz, te su od samog starta krenuli silovito.

FK Vest Hem Foto: Tanjug.rs/AP

Paketa je u devetom minutu doveo engleski tim u vođstvo, da bi u 32. minutu Boven duplirao prednost. U drugom delu meča igra Frajburga se u potpunosti raspala, te su mrežu nemačkog predstavnika pogađali Kresvel i Kudus koji je bio precizan u 77. i 85. minutu.

Podsećanja radi, Vest Hem je ovim trijumfom ostvario naajubedljiviju evropsku pobedu u svojoj istoriji.

Viljareal je ostvario pobedu od 3:1 protiv Marselja, ali i pored toga nije prošao dalje jer je u Francuskoj doživeo pravu katastrofu pošto je poražen rezultatom 4:0.

Prolaz dalje izborila je i portugalska Benfika, koja je golom Rafa Silve savladala Rendžers u Škotskoj.