Silni Olimpijakos "rasturio" Makabi u Tel Avivu: Atinjani brojali do šest i izborili četvrtfinale LK

L. I.

Velika pobeda grčkog kluba

• 3
Fudbal Liga konferencije FK Makabi Tel Aviv Olimpijakos Bačka Topola Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Olimpijakosa plasirali su se u četvrtfinale Lige konferencija pošto su posle produžetaka sa 6:1 slavili na gostovanju protiv Makabija iz Tel Aviva. Atinjani su u prethodnom duelu ova dva tima poraženi sa 4:1 na domaćem terenu, ali su fantastičnom igrom u revanšu prošli dalje.

Olimpijakos je do prednosti došao u 10. minutu golom Podensa, na asistenciju Fortunisa. Isti igrači su u 36. zamenili uloge i duplirali prednos svog tima, da bi do odlaska na odmor mrežu Makabija zatresao i El Kabi.

Ipak, Zahavi je u 57. minutu realizovao penal i ulio domaćinu nadu u plasman dalje, ali je fantastični El Kabi novim golom u 65. minutu vratio stvari na početak.

Kako se rezultat do kraja susreta nije promenio, meč je otišao u produžetak, gde je postojao samo jedan tim.

Olimpijakos je svoj peti pogodak postigao preko Stevana Jovetića, kada je nekadašnji kapiten Partizana iz teške pozicije uspeo da pogodi mrežu izraelskog tima. Konačnih 1:6 postavio je El Arabi u 103. minutu.

Podsećanja radi, plasman u narednu rundu još ranije su izborili Fenerbahče, Fiorentina, PAOK, Plzen, Aston Vila, Klub Briž i Lil.