VAR drama u Premijer ligi i po bod za Vest Hem i Aston Vilu: Bouven dao gol u nadoknadi, ali je to bilo rukom

S. T.

I jedni i drugi ostaju u gornjem delu tabele

• 0
FK Vest Hem - FK Aston Vila Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Vest Hema i Aston Vile podelili su bodove u jednom od derbija 29. kola Premijer lige, a posle VAR drame u nadoknadi vremena kada je poništen gol za pobedu Čekićara - 1:1 (1:0).

Vest Hem poveo je u 29. minutu pogotkom Antonija na asistenciju Cufala, što je bio rezultat koji je zaista dugo bio na snazi.

U 49. minutu, Antonio je opet zatresao mrežu, ali je ovoga puta igrao rukom, zbog čega je pogodak ipak poništen.

Aston Vila je to iskoristila, pa je preko sjajnog Zaniola na asistenciju Dijabija u 79. minutu došla do izjednačenja. I onda je usledila pomenuta drama...

Duboko u nadoknadi, u 96. minutu, Bouven je zatresao mrežu i delovalo je da Vest Hemu idu sva tri boda. Ali je VAR ipak presudio da je bilo igranja rukom, zbog čega je sve ostalo po starom.

Aston Vila sada ima 56 bodova na četvrtom mestu, dok je Vest Hem sedmi sa 44.