Napredak posle Partizana "uzeo skalp" i Radničkom: Nišlijama poništen penal posle VAR intervencije

L. I.

Zanimljiv meč u Kruševcu

• 0
FK Napredak Foto: MN Press / Marko Metlas

Fudbaleri Napretka savladali su na svom terenu Radnički iz Niša rezultatom 1:0, u okviru poslednjeg meča 26. kola Superlige Srbije.

Izabranici Vladimira Gaćinovića su posle trijumfa protiv Partizana u Humskoj od 1:0 savladali i Radnički identičnim rezultatom, te u dobrom raspoloženju odlaze na reprezentativnu pauzu.

Odlučujući trenutak susreta dogodio se u 47. minutu, kada je majdevac uputio centaršut koji je u gol pretvorio bastajić.

Nišlije su nakon primljenog pogotka krenule na "sve ili ništa", a veoma blizu pogotka bili u osmom minutu sudijske nadoknade.

Naime, Stajić je povučen za dres, a sudija Lukić je pokazao na belu tačku, da bi nakon poziva iz VAR sobe i pregledanog snimka ipak preinačio svoju odluku.

Nakon ovog susreta Napredak zauzima devetu poziciju na tabeli Superlige sa 35 bodova, dok je Radnički na 14. mestu sa 23 boda na svom kontu.