Košmarno veče za Savu Miloševića i BIH: Vodili, pa u pet minuta ostali bez EP

L. I.

Bili su na korak od Evropskog prvenstva...

• 11
Bosna i Hercegovina - Ukrajina Foto: Tanjug.rs/AP

Fudbaleri Bosne i Hercegovine poraženi su od selekcije Ukrajine rezultatom 2:1, u okviru polufinalnog baraž duela za plasman na Evropsko prvenstvo.

Činilo se da će Edin Džeko i drugovi eliminisati favorizovanog rivala, a posle prvog poluvremena u kome nije bilo golova, "zmajeve" je u vođstvo doveo Matvijenko koji je u 57. minutu pogodio sopstvenu mrežu.

Ipak, fudbaleri Bosne su nesmotrenim reakcijama u finišu susreta dozvolili rivalu da postigne dva gola i plasira se u finale. Prvo je Jeremčuk u 85. minutu doneo izjednačenje, da bi pobednički gol postigao napadač Granade Dovbik, koji briljira u ovoj sezoni.

Ukrajina će se za odlazak na Euro boriti protiv Islanda koji je ubedljivo savladao Izrael rezultatom 4:1.

Islanđani su takođe gubili, ali su do odlaska na pauzu uspeli da okrenu rezultat i na kraju zasluženo trijumfuju. Izrael je poveo u 31. minutu golom Zahavija, dok su strelci za Island u prvom delu susreta bili Gudmanson i Traustason.

"Vikinzima" je posao u nastavku bio olakšan jer je iz igre isključen Revivo, da bi Gudmanson sa još dva gola u finišu potvrdio trijumf svog tima.

Nastup za poraženi sastav zabeležio je golman Crvene zvezde Omri Glazer, koji je među stativama proveo čitavih 90 minuta.

U ostalim mečevima Grčka je ubedljivo savladala Kazahstan rezultatom 5:0, Poljska je na domaćem terenu "zgazila" Estoniju, dok je Vels sa 4:1 "ispratio Finsku.