≫

Joveljić hara MLS ligom i ne namerava da se zaustavi: Srpski napadač dao i peti gol, Radoja upisao prvenac

S. G.

Srpski fudbaleri u MLS ligi imali odlično veče

• 10
Dejan Joveljić Printscreen: Twitter/@MLS

Fudbaleri Los Anđeles Galaksija pobedili su Sporting iz Kanzas Sitija sa 3:2, i to posle velikog preokreta u kojem je učestvovao i srpski fudbaler Dejan Joveljić.

Mladi srpski napadač nastavlja sa odličnim partijama, pa je tako postigao gol i na petom susretu u nizu u uvodnih pet kola MLS-a i tako se izjednačio sa Brajanom Mekbrajdom u najdužem golgeterskom nizu na startu jedne sezone.

Meč je odlično počeo za domaći tim. Šaloj je tokom prvog poluvremena bio posebno raspoložen i brzo je "spakovao" dve asistencije. Prvu, za srpskog fudbalera, bivđeg člana Vojvodine, Selte i Levantea, Nemanju Radoju, koji se najbolje snašao u petercu i postigo svoj prvenac u MLS ligi za 1:0.

Potom, u sudijskoj nadoknadi prvog dela, Agade donosi svom timu velikih 2:0. U nastavku, delovalo je da je meč praktično rešen, ali je LA Galaksi pojačao ritam i smanjio rezultat preko Zavalete u 72. minut. Samo tri minuta kasnije, Joveljić postiže peti gol u prvenstvu, a prvi na ovom meču za izjednačenje i 2:2.

Do kraja, Galaksi je upisao trijumf kada je pogodio Delgado za konačnih 3:2.