Nova bruka srpskog fudbala: Orlići poraženi od Severne Irske!

S. J.

Iako su naši "klinci" poveli, uspela je Severna Irska da preokrene

• 11
Stefan Mitrović Foto: MN Press

Mlada reprezentacija Srbije (U21) poražena je od ekipe Severne Irske sa 2:1, u okviru sedmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Iako su naši "klinci" poveli, uspela je Severna Irska da preokrene, i dođe do trijumfa.

Dosta bolje su naši fudbaleri delovali u prvom poluvremenu, pa su pet minuta pre isteka došli do prednosti.

Igrao se 40. minut, kada je Aleksa Matić asistirao za Stefana Mitrovića, koji je uspe da pošalje loptu u mrežu.

Ipak, u nastavku su gosti uspeli da se "probude", i dođu prvo do preokreta, a onda i do trijumfa.

Prvo je u 56. minutu Čarli Alen izjednačio, a onda je u 70. minutu Krejg Farkjuar zatresao mrežu za potpuni preokret Iraca.

Orlići su se ovim porazom dodatno udaljili od plasmana na Evropsko prvenstvo, jer se sada nalaze na trećem mestu sa 10 bodova, i pet bodova manje, i utakmicom više od Engleske.

Do kraja kvalifikacija, naši fudbaleri imaju još tri meča, dva protiv Ukrajine, i jedan protiv Azerbejdžana.