Boginja "zaključala" Maradonu: Težak šamar za Napoli

D. U.

Liga šampiona će ostati pust san za Napolitance

• 0
FK Atalanta Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Atalante savladali su Napoli u 30. kolu Serije A ubedljivo sa 3:0 na stadionu Dijego Armando Maradona u Napulju i tako su domaći tim udaljili od Lige šampiona, koja je sada gotovo nemoguća misija za njih.

Atalanta je u prvom poluvremenu povela golom Mirančuka, da bi potom na isteku prvog dela igre Skamaka povisio prednost na 2:0.

Napoli je pokušavao da se vrati, ali nije uspevao, a golman Atalante je bio sjajan sa šest odbrana, a spasavao ga je i okvir gola nekoliko puta.

Na kraju je Kopmejners u 88. minutu postigao i treći gol i postavio konačnih 3:0.

Atalanta sada ima 50 bodova i nalazi se na 6. mestu, ima bod manje od Rome i četiri manje od Bolonje, koja je na 4. mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Napoli sada ima 45 bodova i nalazi se na 7. mestu, ali ima i meč više od Atalante, Rome i Bolonje, pa je Liga šampiona sada miljama daleko.