Neviđena ludnica u Njukaslu i epski preokret uz 7 golova: Jedna od naboljih utakmica u Premijer ligi

D. U.

Kakav meč na Sent Džejms Parku

• 0
FK Njukasl, FK Vest Hem Foto: AP/Tanjug

Neverovatan meč odigran je na Sent Džejms Parku, gde je Njukasl slavio protiv Vest Hema sa 4:3 u 30. kolu Premijer lige.

Gledali smo jedan od najboljih mečeva ove sezone u Premijer ligi, pun preokreta i svega onoga što fudbal čini najvažnijom sporednom stvari na svetu.

Poveo je Njukasl već u 6. minutu posle penala koji je izborio Gordon, a realizovao Aleksander Isak.

Ali, brzo je rezultat preokrenut. Antonio je u 21. minutu posle fenomenalne asistencije Pakete poravnao rezultat, da bi duboko u sudijskoj nadoknadi na isteku poluvremena Kudus doneo preokret posle asistencije Bovena.

Tek što je počelo drugo poluvreme Kudus se odužio Bovenu i sada je on njemu asistirao za 3:1 na semaforu.

Delovalo je da će Vest Hem doći do pobede, ali se Njukasl nije predavao i žestoko je napadao. Gol je visio u vazduhu, a onda je u 77. minutu Isak postigao novi gol sa penala, koji je takođe izborio Gordon.

Tada smo već videli da ćemo imati dramu do kraja.

Onda je Isak šest minuta kasnije asistirao rezervisti Harviju Barnsu za poravnanje rezultata, da bi Barns u 90. minutu postavio konačnih 4:3!

Njukasl je sada posle ve pobede prišao Vest Hemu na bod zaostatka, ima 43 boda uz meč manje i nalazi se u igri za borbu za Evropu ponovo.