PSV se "igra" sa titulom: "Filipsovci" kiksnuli protiv NEC-a, Fejenord ima priliku da priđe prvom mestu

S. J.

• 0
FK PSV Foto: Tanjug.rs/AP

Fudbaleri PSV-a poraženi su od ekipe NEC-a iz Najmegena sa 3:1, u okviru 27. kola holandske Eredivizije.

Iako su gsti bili apsolutni favoriti, ipak nisu uspeli to da opravdaju, a domaći su nastavili svoju "poteru" za mestom koje vodi u evropska takmičenja.

Poveo je PSV u 20. minutu preko Bakajoka, ali su u samom finišu prvog poluvremena izjednačili domaći preko Šonea.

Već na startu drugog dela igre, Sano je preokrenuo meč i doneo vođstvo NEC-u, da bi konačan rezultat postavio Sou u 63. minutu.

Mogli su gosti da smanje u 81. minutu, ali je De Jong promašio penal, čime su gosti izgubili svaku nadu za eventualni bod.

PSV je ovim porazom ostao na prvom mestu sa 72 boda, deset više, ali i utakmicom više u odnosu na drugi Fejenord.

Sa druge strane, NEC je na petom mestu, barem trenutno, sa 42 boda.