L. I.

Bitan trijumf ekipe sa Enfilda

• 0
FK Liverpul Foto: Tanjug.rs/AP

Fudbaleri Liverpula savladali su Brajton rezultatom 2:1, u okviru 30. kola Premijer lige.

Pomenuti susret bolje su otvorili gosti, koji su posle samo dva minuta igre stigli do vođstva posle pogotka koji je postigao Dani Velbek.

"Redsi" su nakon toga učestalo napadali, a rezultat toga je izjendačujući pogodak koji je postigao Dijaz u 27. minutu, posle loše intervencije odbrane gostiju.

U nastavku susreta Liverpul je uspeo da postigne još jedan pogodak i reši pitanje pobednika. Igrao se 65. minut kada je asistenciju Mekalistera materijalizovao Salah i doneo svom timu vredna tri boda u borbi za titulu.

Što se plasmana na tabeli tiče, Liverpul se nakon ovog kola popeo na prvo mesto na tabeli sa 67 bodova, uz napomenu da imaju meč više od Arsenala i Mančester sitija. Sa druge strane, Brajton je devetoplasirani tim Premijer lige sa 42 boda na svom kontu.