Štutgart prosuo dva gola viška, pa se u osmom minutu nadoknade spasio poraza od Hajdenhajma

L. I.

Neshvatljiv pad u igri domaćih...

• 0
FK Štutgart Foto: Tanjug.rs/AP

Fudbaleri Štutgarta odigrali su nerešeno 3:3 sa ekipom Hajdenhajma, u okviru 27. kola Bundeslige. Domaći sastav je imao dva gola prednosti, da bi u poslednjim trenucima susreta ipak stigao do boda.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu, preko Girasija je u 8. minutu uspeo da postigne i pogodak, ali je on kasnije poništen zbog ofsajda. Ipak, do isteka poluvremena "Švabe" su pogotkom pomenutog fudbalera došle do prednosti.

Već posle samo osam minuta igre u nastavku Štiler je duplirao prednost i činilo se da će Štutgart upisati tri boda.

Hajdenhajm je uspeo da smanji rezultat u 61. minutu, kada je Hibel ubacio loptu u sopstvenu mrežu, da bi izjednačenje doneo Klajdnist u 84. minutu. Isti igrač je samo tri minuta kasnije novim pogotkom režirao potpuni preokret, da bi Denis Undav u dubokoj nadoknadi doneo Štutgartu bod.

Vredi napomenuti da je Hajdenhajm u nadoknadi susreta ostao sa igračem manje na terenu jer je isključen Dovedan.

Nakon ovog kola Štutgart zauzima treće mesto na tabeli sa 57 bodova, dok je Hajdenhajm na 11. poziciji sa 30 osvojenih bodova.