Juventus korak bliže finalu Kupa Italije: Vlahović ponovo predvodio "Staru damu"

S. J.

• 1
Dušan Vlahović Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Juventusa savladali su ekipu Lacija sa 2:0, u okviru prvog meča polufinala Kupa Italije.

Pre samo tri dana, ova dva tima sastala su se u Seriji A, a tada je pobedu odneo Lacio, te je ovo na neki način "osveta" Stare dame.

Što se samog meča tiče, prvo poluvreme bilo je baš u stilu derbija, sa dosta tvrde igre, bez pravih prilika za gol.

Ipak, u drugih 45 minuta, fudbaleri tima iz Torina to su nadoknadili.

Igrao se 50. minut, kada je Kambijaso asistirao za Federika Kijezu, koji je zatresao mrežu.

Svega 14 minuta kasnije, u strelce se upisao i Dušan Vlahović. Sjajno se snašao srpski napadač, i nakon što je "promešao" svog čuvara, pomerio je loptu u levo, i iskosa opalio u dalji ugao i pogodio.

Revanš meč na programu je 23. aprila u Rimu, a Juventus će do tada odigrati još tri meča u prvenstvu.