PSŽ zakazao spektakl u Lilu: Embape srušio Ren, Sveci protiv Liona igraju za titulu Kupa Francuske

S. T.

Očekuje nas sjajan meč

• 0
Kilijan Embape, FK PSŽ Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri PSŽ-a uspeli su da opravdaju ulogu favorita i da pred svojim navijačima savladaju ekipu Rena minimalnim rezultatom za plasman u veliko finale Kupa Francuske - 1:0 (1:0).

Tamo će se, 25. maja na stadionu "Pjer Moroa" u Lilu, sastati sa velikim rivalom, ekipom Olimpika iz Liona, koja je u drugom polufinalu savladala Valensijan sa 3:0.

Glavnu i odgovornu ulogu na večerašnjem susretu imao je Kilijan Embape, koji je u 37. minutu utakmice promašio penal, da bi se samo malo kasnije "iskupio" pogotkom.

Naime, u 40. minutu je iskoristio asistenciju Fabija Ruiza i konvertovao je, u ispostaviće se, jedini gol na ovom meču.

Pokušavao je Ren nekako da se vrati u ovaj meč, ali bezuspešno. Najveću šansu imali su preko Kalimuenda u 66. minutu, ali je i PSŽ mogao do drugog gola preko Embapea u 53. minutu, kao i 58. U sam smiraj je zapretio i Marko Asensio.