Svojim golom je izbacio Partizan iz Kupa, a danas je makazicama postigao jedan od najlepših pogodaka Superlige

S. T.

Fenomenalno je zatresao mrežu Jovan Marinković

• 0

Fudbaleri Napretka iz Kruševca savladali su Javor na domaćem terenu u utakmici 28. kola Superlige Srbije koja će biti upamćena i po jednom od najlepših pogodaka ne samo ove sezone, nego i mnogih unazad u domaćem takmičenju - 3:0 (0:0).

Bio je to prvi pogodak na meču koji je postigao Jovan Marinković u 48. minutu za ekipu Napretka.

Akcija je krenula po desnoj strani, odakle je sjajno centrirao Bastajić koji je loptu ubacio na nekih šest-sedam metara, a tamo je loptu čekao pomenuti Marinković.

On se odlučio da proba da makazicama savlada golmana Javora i to je uspeo da uradi na spektakularan način.

Do kraja meča je Napredak preko Andrije Majdevca u 68. minutu i potom Damira Sadikovića u 90. minutu da potvrdi pobedu Kruševljana.

Interesantno je da je Marinković bio strelac gola od prošle sezone kada je ekipa Radničkog iz Sremske Mitrovice šokantno na "Agropapuk Areni" uspela da izbaci Partizan iz Kupa Srbije.

Pogledajte gol Marinkovića i sve ostale na početku vesti.