"Građani" rutinski u Londonu: De Brujne podsetio kakav je "mađioničar"

S. J.

• 0
Kristal Palas - Mančester siti Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Mančester sitija savladali su ekipu Kristal Palasa u Londonu sa 4:2, u okviru 32. kola Premijer lige.

Bili su "Građani" veliki favoriti pre meča, što su na kraju i uspeli da opravdaju, pre svega na pogon Kevina De Brujnea.

Bolje je Plas otvorio meč, i poveo već u trećem minutu preko Žan-Filipa Matete, koji je pogodio na asistenciju Vartona.

Ipak, svega 10. minuta kasnije, na scenu je stupio De Brujne, koji je još jednom podsetio koliki je zapravo mađioničar sa loptom.

Primio je loptu na samom ćošku kaznenog prostora, namestio se i iskosa lansirao "projektil" u dalji ugao, za izjednačenje.

Već nakon dva minuta drugog poluvremena, u strelce se upisao i Riko Luis, posle odbijene lopte u šesnaestercu.

Potom je u 66. minutu De Brujne asistirao za Erlinga Halanda, koji se upisao u strelce, da bi potom svega četiri minuta kasnije i De Brujne postigao svoj drugi gol na meču, na asistenciju Rodrija.

Nakon tog gola, gosti su delovali nešto opuštenije, što je Odson Eduard iskoristio i smanjio na 4:2.

Mančester je ovom pobedom došao do 70 osvojenih bodova, i bar na kratko se izjednačio sa prvim Liverpulom, koji ima meč manje.

Sa druge strane, Kristal Palas je ostao na 14. mestu sa 30 bodova.