Tobdžije nastavile sa sjajnim partijama: Arsenal bolji i od Brajtona

L. I.

Još jedna ubedljiva partija...

• 0
FK Arsenal Foto: Tanjug.rs/AP

Fudbaleri Arsenala savladali su Brajton rezultatom 3:0, u okviru 32. kola Premijer lige.

Trka za trofej Premijer lige nastavljena je i ovog vikenda, a ističu se tri kandidata - Mančester siti, Arsenal i Liverpul. Građani su u ranijem terminu savladali Kristal Palas sa 4:2, dok Liverpul svoj meč igra dan kasnije sa Mančester junajtedom.

Izabranici Mikela Artete dokazali su da su šampionskog kova posle meča sa izuzetno zahtevnim protivnikom. Tobdžije su do prednosti došle pogotkom Sake u 33. minutu iz penala, kome je prethodio neoprezan start Lamptija.

U nastavku meča Haverc je duplirao prednost posle asistencije Žoržinja, da bi tačku na meč stavio Trosar pogotkom u 86. minutu susreta.

Nakonn ovog trijumfa Arsenal je izbio na čelo tabele i ima 71 bod, uz podsećanje da ima i meč više od drugoplasiranog Liverpula. Sa druge strane, Brajton zauzima 10. mesto sa 43 boda.