Katai prekratio Zvezdine muke u Surdulici: Magična akcija i dva gola "Magika" za novi korak ka tituli

D. U.

Crveno-beli pojačali pritisak na Partizan i sada imaju sedam bodova više pred meč crno-belih

• 61
Aleksandar Katai, FK Crvena zvezda, FK Radnik Surdulica Foto: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su teškom mukom Radnik iz Surdulice sa 2:0 na gostovanju u 29. kolu Superlige golovima Aleksandra Kataija u 75. i 88. minutu i sada su stavili dodatni pritisak na Partizan pred meč koji crno-beli imaju u Humskoj od 20.00 protiv Novog Pazara.

Radnik - Crvena zvezda 0:2

(Katai 75, 88)

Radnik: Ranđelović - Abubakar, Anđelković, Čumić, Gašić - Hajdarević, Jovanović, Kadijević, Oreščanin - Rustemović, Vranjanin

Crvena zvezda: Glazer - Mijailović, Spajić, Điga, Rodić - Hvang, Kanga - Stamenić, Olajinka, Ivanić - Endijaje

Prvo poluvreme nije donelo preterano zanimljiv duel, bilo je manjih šansi na obe strane, ali su mreže mirovale.

Najbolju je verovatno imao Jovan Anđelković, kada mu se lopta nakon kiksa Glazera odbila na nekih desetak metara, ali je potom golman Zvezde sjajno reagovao i sprečio čist gol.

Potom je Olajinka imao veliku šansu na drugoj strani posle centaršuta Kange, ali nije uspeo da zatrese mrežu.

Slabije prvo poluvreme nateralo je Vladana Milojevića da odmah posle pauze menja, pa je u igru ušao Aleksandar Katai, koji je na kraju bio i "džoker" trenera Zvezde.

Bio je Katai raspoložen za igru, videlo se odmah po prvim kontaktima sa loptom, a pre gola pogodio je i stativu.

Mogao je Radnik prvo da šokira Zvezdu u 65. minutu, kada je posle katastrofalne greške Đige, Hajdarević izašao 1 na 1 sa Glazerom, a golman Zvezde je ponovo bio na visini zadatka.

Deset minuta kasnije stigla je kazna domaćnine. Zvezda je izvela najlepšu akciju na meču preko Hvanga, Krasoa i Kataija, koji je efektno zatresao mrežu za veliko slavlje crveno-belih.

Nastavila je Zvezda da napada i posle vođstva, a u 88. minutu je sve bilo rešeno, kada je posle centaršuta Mijailovića Katai matirao Ranđelovića za konačnih 2:0.