Juventus slavio protiv Fiorentine: Vlahović se radovao posle gola iz ofsajda, Gati skratio muke "Stare dame"

S. L.

Crno-beli iz Torina su upisali nova tri boda

• 1
FK Juventus Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Juventusa su slavili protiv Fiorentine u Torinu sa 1:0 u okviru 31. kola, pošto je jedini pogodak bio viđen sredinom prvog poluvremena kada je loptu u mrežu ubacio Federiko Gati. Pogodio je i Dušan Vlahović, ali, taj gol je poništen zbog ofsajda.

Juventus je na svom meču dočekao veoma neugodnog rivala, ekipu koja je znala da ih saplete i u prošlosti, ali su nekako uspeli da prežive u ovom meču.

Bila je "Stara dama" izuzetno dominantna u prvom poluvremenu protiv ove ekipe, ali, lopta nekako nije htela u gol iako su se ređale šanse jedna za drugom. Konačno, probijen je nekako taj bunker, a strelac je bio Gati.

Tukao je prvo glavom Bremer, lopta se odbila od stative do Gatija, a ovaj je to pospremio u mrežu i tako je Juventus poveo.

Nešto kasnije je gol postigao i Dušan Vlahović, zatresao je mrežu, ali je bio u ofsajdu, pa taj gol nije ni priznat, iako se Srbin radovao protiv svog bivšeg kluba.

Bilo je tu još dosta šansi sa obe strane, ali, bez golova.