≫

Crnogorski fudbaler postigao neverovatan het-trik u Čempionšipu za samo sedam minuta

S. T.

Preston je slavio protiv Hadersfilda posle velikog preokreta

• 1
Milutin Osmajić Foto: PAUL OBRIEN/PPAUK / Shutterstock Editorial / Profimedia

Navijači Prestona u Engleskoj večeras slave crnogorskog napadača Milutina Osmajića, koji je bio kreator neverovatnog preokreta protiv ekipe Hadersfilda u završnim minutima utakmice 42. kola - 4:1 (0:1).

Naime, Crnogorac je uspeo da postigne het-trik za samo sedam minuta u intervalu od 84. do 91. minuta.

Prvi gol pao je u pomenutom 84. minutu na asistenciju Holmsa, samo tri minuta kasnije je Osmajić uspeo da zatrese mrežu posle dodavanja Brauna, dok je završni udarac stavio u prvom minutu nadoknade posle pasa Frokjer-Jensena.

Prethodno je Vil Kin sa penala doneo izjednačenje Prestonu u 53. minutu, dok je Hadersfild poveo golom Korome na dodavanje Burgzorga u 42. minutu.

Ova pobeda dosta će značiti Prestonu uborbi za plej-of, jer je sada na deobi sedmog mesta sa Koventrijem sa 63 boda i utakmicom manje od Noriča na šestom mestu koji ima +5.

U ostalim važnim utakmicama Čempionšipa večeras, favoriti se nisu proslavili. Lester je izgubio na gostovanju Milvolu (1:0), Šefild Venzdej i Norič su remizirali (2:2), dok je Lids uspeo da odigra samo nerešeno bez golova kod kuće (0:0).