"Prštali" golovi u Premijer ligi: Siti "razmontirao" Luton, Brentford rutinski protiv Šefilda

S. J.

"Građani" su na svom terenu razmontirali Luton sa ubedljivih 5:1

• 1
Erling Haland Foto: Tanjug / AP

Odigrane su četiri utakmice u terminu od 16.00 u Premijer ligi, a Mančester siti i Brentford upisali su nove trijumfe.

"Građani" su na svom terenu razmontirali Luton sa ubedljivih 5:1. Već u drugom minutu, Siti je poveo, kada je Haland šutirao, a lopta od Hašioke promenila pravac i završila u mreži.

U poslednjih pola sata meča, viđena je prava rapsodija domaćih. Prvo je u 64. minutu pogodio Kovačić, da bi potom u 76. sa penala pogodio i Haland.

U samom finišu susreta, centralne figure bili su Žeremi Doku i Joško Gvardiol. Prvo je u 87. minutu Gvardiol asistirao za Dokua, da bi se u trećem minutu nadoknade uloge zamenile, i Gvardiol je pogodio na pas Dokua.

Jedini gol za Luton, bio je delo Barklija, u 81. minutu. Pobedu je ostvario i Brentford, savladavši Šefild junajted sa 2:0.