≫

Vreme čitanja: oko 7 min.

Bajern "minimalcem" eliminisao Arsenal, Real posle penal-ruleta izbacio aktuelnog šampiona!

L. I.

Utakmice dostojne polufinala LŠ

• 13
Real Madrid Foto: Tanjug.rs/AP

Fudbaleri Bajerna iz Minhena i izborili su plasman u polufinale ovogodiđnjeg izdanja Lige šampiona. Bavarci su bili bolji od Arsenala i slavili rezultatom 1:0 pogotkom Kimiha. Duel između Mančester sitija i Reala završen je rezultatom 1:1, a kako ni posle produžetaka nije bilo pobednika pristupilo se izvođenju penala gde se bolje snašao tim Reala.

Izabranici Karla Anćelotija otvorili su meč na Etihadu na pravi način i već posle 13. minuta stigli do prednosti. Odličan centaršut sa desne strane uputio je Džud Belingem, Rodrigo je posle prvog pokušaja pogodio Edersona, da bi odbitak poslao u mrežu za veliku radost svoje ekipe.

Nakon toga Građani su zaigrali ofanzivnije i već u 20. minutu mogli da poravnaju rezultat. Idealan centaršut uputio je De Brujne sa desne strane, Haland je udarcem glavom uzdrmao prečku, a Bernardo Silva u nastavku akcije nije uspeo da ubaci loptu u praznu mrežu.

U 29. minutu na visini zadatka bio je Lunin koji je zaustavio udarac Halanda, da bi Griliš u 37. minutu pogodio spoljni deo mreže iako je bio u izglednoj situaciji za gol.

Građani su i u drugom poluvremenu pojačavali pritisak, a Lunin je već u 47. minutu morao da reaguje. "Sevalo je" sa svih strana, da bi u 56. minutu pokušao i Joško Gvardiol, ali promene rezultata nije bilo.

Real je svoje šanse vrebao iz konre, dok je Siti strpljivo gradio napade. Blizu pogotka engleski sastav bio je i u 70. minutu, kada je lukavo pokušao Griliš, ali je Lunin još jednom pravovremeno reagovao.

Inicijativa se Mančesteru isplatila u 76. minutu kada je pogodak postigao Kevin De Brujne, a golu je prethodila nespretna intervencija Ridigera koji je odbio loptu do Belgijanca kome nije bilo teško da sa nekih pet metara pogodi mrežu.

De Brujne Foto: Tanjug.rs/AP

De Brujne je pitanje pobednika mogao da reši u 82. minutu, ali je šutirao preko prečke. Idealan centaršut prethodno je poslao Akanđi.

Kako posle 90 minuta pobednik nije odlučen pristupilo se produžecima, a kako ni posle dodatnih 30 minuta nije bilo pogodaka, pristupilo se izvođenju penala gde su se bolje snašli fudbaleri Reala.

Ipak, valja napomenuti da je krajem prvog produžetka Ridiger propustio sjajnu šansu, kada je neometan šutirao sa nekih pet metara, ali je prebacio okvir gola.

U prvoj seriji Ederson brani udarac Luke Modrića, a prednost Sitiju donosi Alvares. Ipak, Lunin je dokazao klasu i zaustavio pokušaje Kovačića i Bernarda Silve, da bi za Real pogađali Naćo, Lukas Vaskez, Belingem i u poslednjoj petoj seriji odlučujući penal izveo je Ridiger.

Bajern iz Minhena je do pobede u drugom polufinalnom duelu došao u drugom delu meča i to golom Kimiha u 64. minutu susreta.

FK Bajern Minhen Foto: Tanjug.rs/AP

Prvo poluvreme nije mnogo obećavalo, a obe ekipe opredelile su se za čuvanje gola. Posle prilično nezanimljivog uvoda, Arsenal je zapretio u 21. i 23. minutu preko Martinelija i Deklana Rajsa, ali promene rezultata nije bilo.

Najbliži vođstvu fudbaleri Arsenala bili su u 32. minutu, ali je pokušaje Martinelija i Haverca sjajnim intervencijama zaustavio Manuel Nojer.

Posle samo dva minuta igre u nastavku Bajern je mogao do vođstva, ali su udarci Groecke, a potom i Gerera završili na stativi.

Arsenal je imao mnogo sreće i u 58. minutu kada je Gabrijel u nameri da izbaci loptu umalo pogodio svoj gol.

Ipak, inicijatia se isplatila Bavarcima koji su golom Kimiha poveli u 64. minutu, a asistent kod pogotka bio je raspoloženi Gerero. Uputio je idealan centaršut, a reprezentativcu Nemačke nije bilo teško da pogodi mrežu.

Do kraja susreta izabranici Tomasa Tuhela uspeli su da sačuvaju stečenu prednost i plasiraju se u polufinale gde će odmeriti snage sa ekipom Reala

TOK MEČA

PENALI

V SERIJA

3:3 - Ederson pogađa

3:4 - Riiidiger! Real je u polufinalu!!!!

IV SERIJA

2:2 - Vrlo siguran Fil Foden.

2:3 - Naćo kapitenski. Rutinski je izveo penal i pogodio

III SERIJA

1:1 - Brani Lunin penal Mateu Kovačiću. fantastično čitanje!

1:2 - Lukas Vaskez je siguran. Poslao je loptu u levi ugao

II SERIJA

1:0 - Lunin brani udarac Bernarda Silve!

1:1 - Pogađa Džud Belingem

I SERIJA

1:0 - Alvarez

1:0 - Brani Ederson šut Modrića

II PRODUŽETAK

120. minut - Kraj produžetka. Penali će odlučiti putnika u polufinale.

112. minut - Dvostruka izmena kod Sitija. Iz igre izlaze De Brujne i Akanđi, a na teren će Kovačić i Stouns.

109. minut - Na problem sa povredom požalio Karvahal.

106. minut - Počeo je drugi produžetak

I PRODUŽETAK

105. minut - Kakva šansa za Real. Zaboravljen je bio Ridiger u kaznenom prostoru Mančestera, šutirao je iz prve, ali lopta odlazi preko gola.

103. minut - Izmena u ekipi Reala. na teren umesto Vinisijus Žuniora ulazi Lukas Vaskez.

95. minut - Pokušao je Doku solo akcijom, ali je odbrana Reala osujetila napad.

II POLUVREME

Bajern Minhen Foto: Tanjug.rs/AP

90. minut - Bajern iz Minhena je prvi polufinalista! Produžeci u Mančesteru

89. minut - Izmena u ekipi Bajerna. Upamekano menja Leroja Sanea.

82. minut - Kakv zicer za Kevina De Brujnea. Vratio je Akanđi loptu po zemlji u kazneni prostor, vezista sitija šutira iz prve preko gola.

76. minut - Goooool! Siti dolazi do izjednačenja! 1:1 na Etihadu, strelac je Kevin De Brujne. Prvi put večeras je Ridiger nespretno reagovao, odbio loptu do Belgijanca koji je iz neposredne blizine savladao Lunina.

72. minut - Izmena u ekipi Mančestera. U igru će Doku, a van igre izlazi Griliš

70. minut - Lukavo je pokušao Griliš, ali je Lunin na visini zadatka.

68. minut - Dvostruku izmenu pravi Arteta. Na teren će umesto Martinelija i Žoržinja Žesus i Trosar

64. minut - 1:0 za Bajern - Goooooooooool! Bavarci su poveli sa 1:0, strelac Kimih na asistenciju Gerera.

61. minut - Žuti karton u ekipi Mančestera dobija Joško Gvardiol.

58. minut - Nesmotrenost Gabrijela mogla skupo da košta Arsenal. Fudbaler Tobdžija umalo postigao autogol.

57. minut - Žuti karton za Griliša nakon što je faulirao Karvahala.

51. minut - Kakav potez Naća! Stgao je pre Halanda do lopte i sprečio siguran pogodak "Građana"

47. minut - Mnogo sreće za Arsenal. Groecka, a potom i Gerero pogađaju okvir gola.

I POLUVREME

45. minut - Kraj poluvremena.

36. minut - Ridiger spašava Real. Sustigao je štoper Reala Griliša i omeo ga da uputi bolji udarac ka golu "Građana"

33. minut - Još jedna velika prilika za Tobdžije. Ovoga puta je pokušao Martineli po sredini, međutim Nojer je fantastičnom intervencijom sprečio pogodak.

31. minut - Preti i Arsenal.Martin Odegard je lepo šutirao, ali promene rezultata nema.

29. minut - Pokušao je De Brujne, međutim ponovo Lunin na visini zadatka.

27. minut - Preti i Musijala, ali Raja uspeva da odbrani udarac veziste Bajerna.

25. minut - Ponovo preti Real Madrid. Udarac Karvahala izblokirao je Dijas

Liga šampiona Foto: Tanjug.rs/AP

23. minut - Dobra šansa za Bajern. Pokušao je Mazraui ali lopta odlazi pored gola.

22. minut - Martineli je napravio slalom kroz odbranu Bajerna ali nije uspeo da uputi udarac, te je rezultat nepromenjen,

20. minut - Neverovatno šta sada Siti nije iskoristio. Haland posle udarca glavom pogađa prečku, a Bernardo Silva ne uspeva da ubaci loptu u praznu mrežu

17. minut - Šansa za Siti. Tekao je napad po levoj strani, Haland je tukao glavom, ali promene rezultata nema.

13. minut - 1:0 za Real - Gooooool! Real Madrid je poveo na Etihadu, a strelac je Rodrigo. Ederson je odbranio prvi udarac Brazilca, ali je iz popravnog pogodio mrežu i doneo svom timu veliku prednost. Za gol mu je asistirao Džud Belingem

11. minut - Probao je Kamavinga iz daljine, ali je Ederson na mestu.

8. minut - Odlična akcija Mančester sitija. Stiče se utisak da je De Brujne malo i požurio pa je udarac završio u naručju Lunina.

4. minut - Prvo uzbuđenje u Minhenu. U šansi se našao Hari Kejn, ali je bio neprecizan. Lopta je prohujala pored stative.

1. minut - Počela su oba susreta.

SASTAVI

MANČESTER SITI - REAL MADRID 0:1 (Rodrigo 13,)

Mančester siti: Ederson – Voker, Akanđi, Dijas, Gvardiol – Rodri – Silva, Foden, De Brujne, Griliš – Haland

Real Madrid: Lunin – Karvahal, Naćo, Ridiger, Mendi – Valverde, Kros, Kamavinga, Belingem – Rodrigo, Vinisijus

SASTAVI

BAJERN MINHEN-ARSENAL 0:0

Bajern Minhen: Nojer – Kimih, De Liht, Dajer, Mazraui – Lajmer, Gorecka – Sane, Musijala, Gereiro – Kejn

Arsenal: Raja – Vajt, Saliba, Gabrijel, Tomijasu – Žoržinjo, Rajs, Odegor – Saka, Haverc, Martineli

PRE MEČA

Fudbaleri Mančester sitija i madridskog Reala prirediće nam novi spektakl u četvrtfinalu Lige šampiona u sredu, ovog puta na stadionu "Etihad".

Prvi okršaj dve ekipe završen je bez pobednika 3:3 uz čak dva preokreta i pregršt lepih poteza, grešaka, i svega ostalog što nam fudbal na ovom nivou može prirediti.

U međuvremenu je Siti zaseo na čelo Premijer lige, dok Real svakako hita ka tituli u Španiji, pa nema sumnje da je ovo verovatno finale pre finala elitnog takmičenja.

Što se duela između Bajerna i Arsenala tiče, baš kao i meč koji se igrao u Madridu i duel u Londonu pružio nam je sve što volimo da vidimo od vrhunskog fudbala u ovoj fazi elitnog takmičenja. Na kraju niko nije uspeo da dođe do prednosti, pa će se kretati od nule (2:2 u prvom okršaju).

Vikend za zaborav je tu za oba sastava, pošto je Arsenal porazom od Aston Vile prepustio prvo mesto u Premijer ligi, dok je Bajern posle jedanaest godina i zvanično ostao bez titule u Bundesligi.