Rekord je pao: Al Hilala je konačno izgubio, Marokanac ih srušio sa tri gola, SMS imao asistenciju u LŠ Azije

S. L.

Goleada je viđena, ali, ne dobro po našeg Sergeja

• 2
Sergej Milinković-Savić Printscreen: Twitter/@FOXDeportes

Fudbaleri Al Hilala su konačno poraženi! Posle čak 37 uzastopnih pobeda, njima je na put stao Al Ain, koji ih je savladao sa 4:2 u prvom meču polufinala Lige šampiona Azije, dok je i srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić imao učinak.

Al Ain je nosio do pobede Marokanac Sofijan Rahimi, koji je postigao čak tri gola na ovom meču, dok je Sergej Milinković Savić imao samo jednu asistenciju.

Prvi gol za klub iz Ujedinjenih Arapskih Emirata dao je iz igre u 6. minutu Marokanac, a onda je u 26. i 38. bio precizan sa penala.

U 49. minutu Brazilac Malkom je na dodavanje Milinković-Savića smanjio na 1:3.

Treći penal na utakmici za Al Ain iskoristio je Kaku u 56. minutu, a konačan rezultat postavio je Salem Al Davsari u 78. i tako sačuvao nadu saudijskom klubu da može do finala.

Srpski reprezentativac Aleksandar Mitrović zbog povrede nije mogao da igra za Al Hilal, a prema najavama neće biti spreman ni za revanš.

U drugom polufinalu, južnokorejski Ulsan je u prvom meču savladao japansku Jokohamu rezultatom 1:0. Revanš mečevi igraju se 23. i 24. aprila. Finalni mečevi na programu su 11. i 25. maja.