Emilijano Martinez odveo Aston Vilu u polufinale, Fiorentina posle produžetaka srušila Plzen

Argentinac siguran u penal-ruletu

• 0
Emilijano Martinez Foto: Tanjug.rs/AP

Odigrana su dva meča u okviru četvrtfinala Lige konferencija, a prolaz u narednu rundu izborile su ekipe Aston Vile i Fiorentine.

Engleski sastav je i pored poraza od Lila rezultatom 2:1 prošao dalje posle penala, dok se posebno istakao čuvar mreže Emilijano Martinez koji je zaustavio dva penala.

Podsećanja radi, Aston Vila je istim rezultatom slavila u Engleskoj, a u polufinalu takmičenja igraće sa boljim iz duela Fenerbahče-Olimpijakos.

FK Aston Vila Foto: Tanjug.rs/AP

Francuski sastav je bio znatno bolji rival u ovom meču, a golovima Jazičija u 15. i Andrea u 64. minutu bili su nadomak prolaza u narednu fazu. Ipak, posle slaloma Votkinsa lopta je došla do Metjua Keša koji je pogodio mrežu rivala u 87. minutu i izborio produžetke.

Kako posle dodatnih 30 minuta nije bilo golova, pristupilo se izvođenju penala.

Prelomni trenuci dogodili su se u prvoj i petoj seriji kada je Martinez zaustavio udarce Bentalea i Andrea i doneo veliku radost svom timu.

Prolaz u narednu rundu izborila je i Fiorentina koja je rezultatom 2:0 i to posle produžetaka eliminisala češki Plzen.

Gosti su se opredelili za odbranu svog gola te su za čitavih 90 minuta uputili jedanšut ka golu rivala. "Ljubičasti" su imali sijaset šansi, ali lopta jednostavno nije htela u gol. Posao im je znatno olakšan u 64. minutu kada je Kadu nagazio jednog igrača kluba iz Firence i dobio direktan crveni karton.

Fiorentina Foto: Tanjug.rs/AP

Fiorentina nije uspela da postigne pogodak do kraja regularnog dela, ali je to učinila već u uvodnim trenucima nastavka. Biragi je izveo korner, a najspretniji u kaznenom prostoru bio je Gonzales koji je ugurao loptu u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Biragi posle asistencije Ikonea u 108. minutu.

Italijanski sastav će se za prolaz u finale boriti sa boljim iz duela PAOK-Klub Briž.