Petrović brži od pištaljke: Radnički slavio protiv Radnika golom u 99. minutu!

L. I.

Nišlije ovim trijumfom napravile značajan korak u borbi za opstanak

• 1
FK Radnički Niš Foto: MN PRESS/Vladimir Markovic

Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su Radnik iz Surdulice rezultatom 1:0, u okviru prvog kola plej-ina Superlige Srbije.  Gol odluke postigao je bek Nišlija David Petrović i to u devetom minutu nadoknade susreta.

Tim sa "Čaira" je u pomenutom meču bio znatno bolji rival, a u prilog tome govori i 17 šuteva na gol rivala. Ipak, Radnički nikako nije uspevao da probije bedem organizovanih gostiju, i sve je mirisalo na to da će se susret završiti bez pogodaka.

Nišlije su u 76. minutu postigle pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda. Da sva tri boda ostanu domaćinu potrudio se Petrović koji je u dubokoj nadoknadi pogodio mrežu Vukadinovića.

Vredan trijumf upisli su i fudbaleri Voždovca koji su takođe sa 1:0 pobedili Novi Pazar na gostujućem terenu.

Gol odluke postigao je Flemings u 56. minutu, a vredi napomenuti i da je tim iz grada na Jošanici od 83. minuta igrao sa igračem manje jer je isključen Anan.