Sve prštalo u "Superklasiku": Boka posle preokreta izbacila River i domogla se polufinala Kupa Argentine

L. I.

Edinson Kavani doveo atmosferu do usijanja...

• 0
FK Boka Juniors Foto: Tanjug.rs/AP

Fudbaleri Boke Juniors slavili su posle preokreta protiv River Plejta rezultatom 3:2, u okviru četvrtfinala Kupa Argentine. Na ovaj način klub sa "Bombonjere" je zakazao utakmicu sa Estudijantesom koja će odlučiti koja od ove dve ekipe će se naći u borbi za trofej.

River je mnogo bolje otvorio utakmicu, te je od 10. minuta uspeo da dođe do prednosti pogotkom Borhe. Ipak, Boka je u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena preko Merentijela došla do izjednačenja.

U nastavku je Riveru poništen gol, a onda je na scenu stupio Edinson Kavani koji je u 62. minutu doneo prednost svom timu. Nedugo zatim, tačnije pet minuta kasnije Merentijel je novim pogotkom nagovestio pobedu Boke, dok je River preko Dijasa u dubokoj nadoknadi uspeo samo da ublaži poraz.

Drugi polufinalni par čine Argentinos Juniors i Veles.