"Jorgandžije" čuvaju mesto koje vodi u LŠ: Atletiko rutinski protiv Bilbaa

S. J.

• 0
FK Atletiko Madrid Foto: Oscar J Barroso/AFP7/Shutterstoc / Shutterstock Editorial / Profimedia

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su ekipu Atletik Bilbaa sa 3:1, u okviru 33. kola La Lige.

Bolje su Jorgandžije otvorile meč, te su do prednosti došli u 15. minutu, kada je pogodio Rodrigo de Pol. Ipak, pred sam odlazak na obaveznu pauzu, Niko Vilijams je doneo izjednačenje timu iz Baskije.

Već na startu drugog dela igre, viđeno je novo uzbuđenje. Koke je bio u ulozi asistenta, a Anhel Korea je sproveo loptu u mrežu, za novo vođstvo domaćina.

Izabranici Čola Simeonea nastavili su sa napadima, što je rezultiralo novim pogotkom u 80. minutu, kada je Unai Simon postigao autogol, i tako postavio konačan rezultat.

Madriđani su tako ostali sigurni na četvrtom mestu sa 64 boda, dok je Bilbao na mestu niže, sa šest bodova zaostatka.