Arsenal preživeo derbi protiv Totenhema! Tobdžije strepele, Pevci umalo postali Feniks u poslednjim minutima

S. L.

Poprilično živa utakmica viđena je na severu Londona...

• 0
FK Arsenal, Totenhem Foto: Tanjug / AP

Fudbaleri Arsenala došli su do veoma važne pobede u 35. kolu Premijer lige, gde su bili bolji od gradskog rivala Totenhema sa 3:2, iako su nakon prvih 45 minuta imali vođstvo od čak 3:0, ipak, nisu na kraju isto i prokockali. Ovim trijumfom su otišli na +4 u odnosu na Mančester siti.

Veoma živa utakmica viđena je na stadionu Totenhema, iako se slutila prava katastrofa posle prvih 45 minuta.

Loš meč za Totenhem je bio delo Pjera Emila Hojbjerga, koji je postigao autogol već u 15. minutu meča, čime što je bio samo početak ove nesrećne tragedije u prvom poluvremenu. Uspeli su Spursi da izjednače sa sedam minuta kasnije, ali je gol Van den Vena poništen zbog ofsajda.

Samo pet minuta nakon toga, viđen je novi gol. Bukajo Saka je iskoristio dobar pas Kaja Haverca i rutinski je savladao golmana Vikarija.

Da stvari budu gore za Totenhem, novi gol je stigao u 38. minutu. Sada je Kaj Haverc bio taj koji je iskoristio odličan centaršut Deklana Rajsa i on je savladao Vikarija, te je tako Arsenal poveo sa ogromnih 3:0.

Ipak, od drugog poluvremena kreće uspon Pevaca poput Feniksa, kao da su zamenili uloge ove dve ekipe iz Londona.

Kristijan Romero je postigao gol nakon greške Raje u 65. minutu, te je došlo i do zanimljivih preostalih 25 minuta.

Već pri kraju meča viđen je i penal, igrao se 85. minut, kada je Hon Min Son postigao gol sa bele tačke, kada je Totenhem krenuo u totalnu ofanzivu.

Krenuli su Pevci da napadaju svim silama, ali, Arsenal se odbranio i na kraju slavio.