Evropa sve izvesnija u Kragujevcu: Radnički od 0:2 do 3:2 protiv Lučanaca

L. I.

Izabranici Feđe Dudića igraju atraktivan fudbal

• 0
Milutin Vidosavljević Foto: Printscreen/Arena Premium 2

Fudbaleri Radničkog iz Kragujevca upisali su trijumf u 33. kolu Superlige Srbije, pošto su na domaćem terenu savladali Mladost iz Lučana rezultatom 3:2, i to posle preokreta.

Lučanci, koji su se nedavno rastali sa trenerom Tomislavom Sivićem, su mnogo bolje otvorili meč. Igrao se 22. minut kada je asistenciju Janka Tumbasevića u gol pretvorio Veličković. Posle samo pet minuta igre Mladost postiže i drugi gol, a siguran sa bele tačke bio je iskusni Ivan Milošević.

Ipak, Milošević je na isteku prvog dela neopsrezno startovao u svom kaznenom prostoru te je sudija pokazao na belu tačku , a vođstvo gostiju smanjio je Milutin Vidosavljević.

U nastavku susreta izabranici Feđe Dudićaa "dodali su gas", pa je Vidosavljević novim golom u 60. minutu doneo izjednačenje.

Konačan rezultat postavio je Serbečić u 78. minutu, čime je Radnički produžio nadu da se nađe u evropskim kvalifikacijama u narednoj sezoni.

Posle ovog kola Radnički zauzima četvrtu poziciju sa 59 bodova, dok je Mladost na 7. poziciji sa 43 boda na svom kontu.